SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka 4652063
*
nr 465 2063
Bricka
pläter, England, längd: 62
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 1 maj 2007
kl 16:25:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/4 19:12:49
1
900 kr
30/4 15:40:35
2
1.100 kr
30/4 15:42:06
1
1.200 kr
1/5 15:55:55
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka engelsk england europa nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Bricka
nr 465 2063
Bricka
pläter, England, längd: 62
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 1 maj 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/4 19:12:49 | 1 | 900 kr |
30/4 15:40:35 | 2 | 1.100 kr |
30/4 15:42:06 | 1 | 1.200 kr |
1/5 15:55:55 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka engelsk england europa nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41